Parking Pyrzowice Centralny

Kolejowa 44, Pyrzowice 42-625, tel: 791 050 635

Weekend z samolotem w obiektywie


Lotniska i samoloty są obiektem zainteresowania fotografów, zapaleńców modelarstwa lotniczego, a także zwykłych ludzi, którym obserwowanie latających maszyn daje po prostu frajdę, niektórych uspokaja, innych fascynuje, zgodnie z naszym odwiecznym „marzeniem Ikara” o lataniu.

Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach przyciąga również swoich fanów. Możemy ich spotkać na wiejskich dróżkach wokół lotniska, gdzie zaczajeni w trawie, nierzadko przy okazji rodzinnego biwaku, obserwują samoloty wznoszące się z pasów lotniska. Zapaleńców zachęcamy do wycieczki rowerowej wokół lotniska. Można wyruszyć od strony terminali, wjeżdżając w ulicę Kolejową w kierunku Ożarowic. Tu można pozostawić auto, znajdując odpowiedni prywatny pyrzowice parking i udać się dalej na rowerze ulicą Zubrzą. Już po kilkunastu minutach dojedziemy do uroczych miejsc, gdzie tuż za siatką otaczającą Port, zobaczymy pasy startowe i, przy odrobinie cierpliwości, samoloty z bliska. Jadąc dalej przez zielony Zendek, wrócimy do punktu wyjścia.

Możliwość obserwacji samolotów daje też taras widokowy na lotnisku, który znajduje się w terminalu B. Tu jednak musimy się liczyć z kosztem wstępu na teren lotniska i na sam taras. Ponadto, ogranicza nas szyba, co może utrudniać fotografowanie.

Kontakt:
Parking Centralny
ul. Kolejowa 44,
Pyrzowice 42-625
E-mail:
parkingcentralny@interia.pl