Parking Pyrzowice Centralny

Kolejowa 44, Pyrzowice 42-625, tel: 791 050 635

Jak dojechać do Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach?


Wybierasz się w delegację lub na wakacyjną wycieczkę? Start z lotniska w Katowicach? Nazwa Portu Lotniczego Katowice myli wszystkich, którzy po raz pierwszy wybierają się w podróż z pyrzowickiego lotniska. Sprawdź najpierw dojazd, aby na ostatnią chwilę nie zostać zaskoczonym faktem, iż lotnisko znajduje się „zaledwie” 35 km od Centrum Katowic.

Czytaj więcej >>

Transfer na lotnisko – teraz jeszcze prościej!


Dla wygody naszych klientów, zaopatrzyliśmy nasz Parking Centralny w drugi samochód, który umożliwi szybki transfer z parkingu na lotnisko i z powrotem. Duży samochód marki Mercedes Vito, który pomieści 9 osób wraz z bagażami, zapewni komfortowy i sprawny dowóz na parking lotnisko pyrzowice (pod terminal), zwłaszcza w sytuacjach, kiedy klienci przyjeżdżają do nas dużą rodziną lub na jedną wycieczkę wybiera się kilka zaprzyjaźnionych rodzin.

Czytaj więcej >>

Weekend z samolotem w obiektywie


Lotniska i samoloty są obiektem zainteresowania fotografów, zapaleńców modelarstwa lotniczego, a także zwykłych ludzi, którym obserwowanie latających maszyn daje po prostu frajdę, niektórych uspokaja, innych fascynuje, zgodnie z naszym odwiecznym „marzeniem Ikara” o lataniu.

Czytaj więcej >>

Nowy parking przy lotnisku pyrzowice


W niedzielę 5 lipca 2015 roku mieliśmy zaszczyt gościć pierwszego klienta Parkingu Centralnego. Zakończyliśmy pierwszy etap prac przy ul. Kolejowej 44 w Pyrzowicach, który pozwolił na otwarcie obszernego rodzinnego parkingu, który docelowo będzie mógł pomieścić dużą liczbę aut osobowych.

Czytaj więcej >>

Bezpiecznie czy tanio?


Jeśli udają się Państwo w podróż z lotniska Katowice Pyrzowice, mogą Państwo skorzystać z oferty licznych parkingów, znajdujących się wokół Portu Lotniczego. Aby zdecydować, gdzie pozostawić swój samochód na czas wylotu, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Na czym nam przede wszystkim zależy?

Czytaj więcej >>

Kiedy przyjedzie pierwszy pociąg z Katowic do Pyrzowic?


Temat uruchomienia linii kolejowej, łączącej Katowice z lotniskiem w Pyrzowicach ciągnie się już ponad 10 lat. Mieszkańcy miast, przez które miała przebiegać trasa, a także niegdyś żywo zainteresowani sprawą potencjalni podróżujący z Portu Lotniczego w Pyrzowicach, już dawno stracili cierpliwość i wiarę, że projekt uda się zrealizować.

Czytaj więcej >>

Historia Portu Lotniczego Katowice


Historia Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach sięga II wojny światowej. To na terenach wiejskich w gminie Ożarowice powstały pierwsze 3 pasy startowe. W powojennej Polsce lotnisko służyło Wojsku Polskiemu i dopiero w 1966 roku port został udostępniony dla ruchu pasażerskiego.

Czytaj więcej >>

Kontakt:
Parking Centralny
ul. Kolejowa 44,
Pyrzowice 42-625
E-mail:
parkingcentralny@interia.pl